komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

sobota, 23 lutego 2019

Romany, Damiana

Dolnośląskie Klucze Sukcesu rozdane

czwartek, 27.9.2018 20:46 , komentarze: 0 , odsłony: 1414
kategorie artykułu:

Za nami uroczysta Gala wręczania Dolnośląskich Kluczy Sukcesu, która odbyła się 27.09 w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

Dolnośląski Klucz Sukcesu to nagroda przyznawana od 1996 roku przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska. To prestiżowe regionalne wyróżnienie promujące wybitne osobowości, firmy, instytucje oraz samorządy. Nagrodami „Dolnośląskiego Klucza Sukcesu” są statuetki klucza kute przez artystę kowala – Ryszarda Mazura (ważą ponad 8 kg). W dwudziestu jeden dotychczasowych edycjach wręczono ponad 240 kluczy, a nominowanych do wyróżnienia było 960 podmiotów.

Podczas tegorocznego finału Kapituła wręczyła klucze w siedmiu kategoriach, a także wyróżnienia.

W kategorii: Największa osobowość w promocji Dolnego Śląska Klucz Sukcesu otrzymał – prof.dr hab.n. med. Juliusz Jakubaszko, specjalista anestezjologii, intensywnej terapii i medycyny ratunkowej. Autor i wykonawca pierwszego w kraju zabiegu ciągłej hemofitracji tętniczo – żylnej (CAVH), pionier medycyny ratunkowej, organizator i kierownik pierwszych w kraju uniwersyteckich Katedr Medycyny Ratunkowej.

 Za wybitne osiągnięcia w pracy naukowej i dydaktycznej klucz otrzymał – prof. dr hab. inż. Andrzej Wiszniewski, Rektor Politechniki Wrocławskiej w latach 1990-1996, Minister, Przewodniczący Komitetu Badań Naukowych (1997-2001). Prof. Andrzej Wiszniewski legitymuje się ponad 50 – letnim stażem pracy na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej i ogromnymi osiągnięciami w każdej z dziedzin działalności nauczyciela akademickiego.

W kategorii: Za wybitne osiągnięcia w kulturze i sztuce, Klucz Sukcesu otrzymał Zespół Pieśni i Tańca Jubilat. To amatorski zespół folklorystyczny prezentujące wartości narodowe i oryginalny program artystyczny oparty na tańcu i polskiej muzyce ludowej.

 Za wybitne osiągnięcia w działalności samorządowej kapituła przyznała statuetkę Witoldowi Krochmalowi. Pierwszemu burmistrzowi Wołowa, byłemu Przewodniczącemu Stowarzyszenia Burmistrzów i Wójtów województwa wrocławskiego, współzałożycielowi Unii Miasteczek Polskich, byłemu wojewodzie dolnośląskiemu.

Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska otrzymała klucz w kategorii: Dla najlepszej dolnośląskiej organizacji pozarządowej. W ramach Fundacji działa Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej oraz Muzeum Hutnictwa i Cynku Walcowania w Katowicach. W czterech innych obiektach trwają prace przygotowawcze i organizacyjne w celu udostępnienia turystom – Muzeum Technik Rolniczych w Piotrowicach Świdnickich, Młynu Hilberta w Dzierżoniowie, Muzeum Śląskiej Porcelany w Tuowicach oraz Parowozowni w Dzierżoniowie.

W kategorii: Dla najlepszego przedsięwzięcia turystycznego lub organizatora masowych imprez kulturalnych, rekreacyjnych lub sportowych, Klucz Sukcesu otrzymało Arboretum Wojsławice Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 1988 r. 10-krotnie powiększono jego obszar do ponad 62 hektarów, poddano rewitalizacji stary park i zabytkowy folwark. Konsekwentnie w Arboretum łączy się zadania edukacyjne i naukowe z szeroko rozumianą turystyką.

Gospodarstwo rolne – Michał Sznajder otrzymał statuetkę w kategorii Dolnośląskiej firmy najlepiej współpracującej ze społecznością lokalną. Niebanalne formy promocji tj. Dzień otwarty w gospodarstwie – ogórkowanie przerodziło się w ogórkowe święto regionu. Bliski kontakt ze społecznością lokalną przyczynił się do sukcesu firmy.

W tym roku Kapituła przyznała trzy wyróżnienia specjalne, otrzymało je Stowarzyszenie „Klub Kibiców Niepełnosprawnych”, Euroregion Glacensis oraz Euroregion Nysa.

 

 

 

Wasze komentarze


wczoraj, 23 godz temu
1
czwartek, 21.2.2019 21:53
poniedziałek, 18.2.2019 18:37
1
niedziela, 17.2.2019 11:35
niedziela, 17.2.2019 12:40
czwartek, 14.2.2019 20:22
czwartek, 14.2.2019 11:19
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork