Dolnośląska Liga w Zapasach Kobiet 2021 – finał

piątek, 5.11.2021 11:02 749 0

W ostatni weekend października Osir Boguszów-Gorce zamienił się w arenę zmagań zapaśniczek nie tylko z całego kraju, ale także i z zagranicy!

W sobotę 30 października w hali przy ulicy Olimpijskiej rozegrany został ostatni w tym roku turniej z cyklu Otwartej Dolnośląskiej Ligi w zapasach kobiet. 

Mocnym akcentem był udział zawodniczek z Niemiec pod wodzą Marco Mütze, a miłym akcentem upominki dla wszystkich uczestniczek oraz statuetki i nagrody dla najlepszej 10 całej Ligi.

Nagrodzone zostały również wszystkie kluby, które przyjeżdżały do Boguszowa-Gorc na każdy lub prawie każdy turniej. 

Tegoroczną edycję Dolnośląskiej Ligi w zapasach kobiet zwyciężyła Zuzanna Horbik (ULKS „Bizon” Milicz), która już od pierwszego turnieju objęła prowadzenie w generalnej klasyfikacji i pozostała na szczycie przez wszystkie 7 imprez, aż do finału. Liderka rankingu stoczyła na matach w Boguszowie-Gorcach w sumie 23 pojedynki, z czego zwyciężała 22 razy!
W tym pościgu deptała Zuzi po piętach zawodniczka KS Sobieski Poznań – młodziutka i ambitna Zosia Szymańska, która ostatecznie znalazła się na drugim miejscu w naszej TOP 10. Zosia w całej Lidze zaprezentowała się znakomicie, a podczas sobotniej edycji zwyciężyła po raz pierwszy bezpośredni pojedynek z naszym numerem 1! Obie zawodniczki startowały zwykle w kategorii wagowej do 50 kg.
Wysokie 3 miejsce wśród najlepszych zawodniczek Ligi zajęła – reprezentantka HEROS Boguszów-Gorce, podopieczna Dariusza Piaskowskiego – Regina Błaszkowska! Regina walczyła w wadze do 46 kg, wygrała wszystkie turnieje i wszystkie pojedynki na matach w hali OSiR, a do powalczenia o wyższe miejsca zabrakło jej jedynie udziału w przedostatniej kolejce.

 

 

źródło: OSiR Boguszów-Gorce

Dodaj komentarz

Komentarze (0)