Potrójna Korona ponownie w Wałbrzychu!

czwartek, 23.5.2024 10:19 449 0

Już 7 czerwca o godz. 20:00 z parku Rusinowa wystartuje 4. edycja długodystansowego marszu górskiego Potrójna Korona Wałbrzyska. Do zawodów zgłoszonych jest prawie 900 osób na dwóch trasach – 28h (85km) oraz 16h (45km). Zapisy jeszcze trwają. Można dołączyć do grona uczestników do końca maja.

Partnerem i Gospodarzem wydarzenia jest Miasto Wałbrzych.

Co warto wiedzieć o imprezie:

- Potrójna Korona to największy w Polsce cykl długodystansowych marszów górskich, gromadzący 3500 uczestników w ciągu roku.

- Potrójna Korona Wałbrzyska jest największą tego typu imprezą w regionie. Rozgrywana jest po raz czwarty. Od początku Gospodarzem wydarzenia jest Miasto Wałbrzych.

- Potrójna Korona Wałbrzyska jest najtrudniejszym z czterech marszów odbywających się w ramach cyklu Potrójna Korona.

- Uczestnicy wystartują na dwóch górskich trasach – długiej (ok. 85 kilometrów z limitem czasu 28h) oraz małej (ok. 45 kilometrów, z limitem 16h).

- W marszu biorą udział turyści z Poznania, Wrocławia, Warszawy, Bydgoszczy oraz Niemiec, Czech, Słowacji, Ukrainy.

 

Biuro i meta zawodów zlokalizowane jest w Starej Kopalni. Uczestnicy wyjadą na start, który nastąpi w piątek wieczorem z parku Rusinowa w Wałbrzychu. W pobliżu startu będą zlokalizowane samochody Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na starcie obecny będzie Prezydent Miasta Wałbrzycha.

„Niewątpliwie Wałbrzych jest miastem turystycznym, coraz chętniej odwiedzanym, również przy okazji cyklicznych imprez. Zdecydowanie taką imprezą jest Potrójna Korona Wałbrzyska. Takie wydarzenia pozwalają nam precyzyjnie dotrzeć do aktywnych turystów, ceniących atrakcyjne otoczenie i piękne góry, których na terenie Wałbrzycha nie brakuje.” – dr Roman Szełemej, Prezydent Miasta Wałbrzycha

 

Ponownie przygotowano krótszą trasę, której dystans stanowi połowa trasy długiej. Start trasy małej nastąpi w sobotę rano – o godzinie 8:00 spod Pałacu w Jedlinie-Zdroju.

Meta obu tras zlokalizowana jest w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Meta czynna jest w sobotę od godz. 11:00 do północy. Limit czasu na pokonanie całej trasy to 28 godzin non-stop dla trasy długiej oraz 16 godzin dla trasy małej.

Trasa długa liczy 85 kilometrów i 3300 metrów przewyższenia, jest to trudna i wymagająca trasa górska dla doświadczonych piechurów. Obchodzą oni o zachodzie słońca Jezioro Bystrzyckie, a następnie trasa przebiega przez trzy najwyższe szczyty okolicznych pasm: Wielką Sowę w Górach Sowich, Borową i Chełmiec w Górach Wałbrzyskich, Waligórę w Górach Kamiennych, a także szereg innych ciekawych szczytów.

„Kolejny rok z rzędu setki turystów – często po raz pierwszy – przyjadą, aby poznać Wałbrzych i jego okolice podczas Potrójnej Korony Wałbrzyskiej 2024. Marsze górskie to świetna okazja do aktywnego spędzania czasu oraz próby zmierzenia się z wyzwaniami. Pokazujemy gościom najpiękniejsze szlaki i atrakcje turystyczne okolic Wałbrzycha” – Jakub Król, organizator Potrójnej Korony

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek