20-latka okradła sklep odzieżowy, a następnie zaatakowała interweniującą pracownicę. Grozi jej do 10 lat odsiadki

wtorek, 2.4.2024 12:50 993 0

Najpierw ukradła z jednego ze sklepów w galerii handlowej rożnego rodzaju ubrania, w tym bieliznę, a podczas próby ucieczki zaatakowała interweniującą pracownicę. Krewka 20-latka ostatecznie została przez pokrzywdzoną ujęta, a następnie zatrzymana przez zaalarmowanych o przestępstwie policjantów ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy. Podejrzana teraz przed sądem odpowie za kradzież rozbójniczą.

Do zdarzenia doszło w piątek, 29 marca około godziny 20.00 w jednym ze sklepów przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu. 20-latka najpierw zabrała z półek sklepowych oraz wieszaków różnego rodzaju odzież, w tym bieliznę, o łącznej wartości ponad 315 złotych, a następnie wybiegła z placówki handlowej i próbowała uciec nie płacąc za towar. Wszystko to zauważyła jedna z pracownic i ruszyła w pościg za 20-latką.

Podczas próby ujęcia złodziejki, 34-latka została jednak zaatakowana przez przestępczynię. Pokrzywdzona odparła ostatecznie atak i ujęła młoda kobiet. Chwilę później na miejsce interwencji przyjechali zaalarmowani o zdarzeniu funkcjonariusze ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy, którzy zatrzymali podejrzaną i osadzili na noc w policyjnej celi.

Młoda wałbrzyszanka podczas sobotnich czynności procesowych przyznała się do popełnienia przestępstwa. Podejrzanej za kradzież rozbójniczą grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek