Policjanci zabezpieczyli ponad 27 kg różnego rodzaju narkotyków

wtorek, 27.2.2024 12:06 621 0

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w miniony czwartek nad ranem zatrzymali 26-letniego mieszkańca naszego miasta, który ukrywał w swoim mieszkaniu ponad 27 kilogramów różnego rodzaju środków odurzających i psychotropowych i chciał je ostatecznie wprowadzić na czarny rynek. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech najbliższych miesięcy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

Mundurowi realizując zebrane w sprawie informacje, przy współpracy z Wydziałem Techniki Operacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, 22 lutego po godzinie szóstej nad ranem zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 26-latka, który w jednym z mieszkań na Nowym Mieście ukrywał ponad 17 kilogramów środków odurzających w postaci marihuany oraz ponad 9 kilogramów haszyszu. Funkcjonariusze podczas przeszukania pomieszczeń ujawnili dodatkowo mniejsze ilości metamfetaminy oraz kokainy.

W trakcie dalszych czynności procesowych policjanci postawili mężczyźnie zarzut usiłowania wprowadzenia do obiegu na terenie naszego kraju znacznych ilości środków odurzających. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych przez funkcjonariuszy narkotyków oszacowana została na ponad 800 tysięcy złotych.

26-latek decyzją sądu trafił w sobotę do aresztu. Spędzi tam najbliższe trzy miesiące. Za przestępstwa narkotykowe może jednak trafić za kraty więzienia aż na 12 lat. Sprawa w tym przypadku ma charakter rozwojowy, dlatego niewykluczone są kolejne zatrzymania.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek