Wsiadł za kółko mimo trzech sądowych zakazów. 41-latkowi grozi 5 lat więzienia

sobota, 18.11.2023 14:47 477 0

Kierującego z trzema sądowymi zakazami kierowania pojazdami zatrzymali dzisiaj przed południem policjanci wałbrzyskiej komendy. Funkcjonariusze po raz kolejny mówią stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i ponownie przypominają, że tego typu czyn jest przestępstwem drogowym i każde kolejne spotkanie z funkcjonariuszami może ostatecznie wiązać się z pobytem za kratami więzienia.

41-letni mężczyzna został zatrzymany w piątek, 17 listopada około godziny 11.00 na ul. 11 Listopada na Starym Zdroju przez policjantów ogniwa wywiadowców Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. W trakcie kontroli okazało się, że wałbrzyszanin poruszał się samochodem dostawczym bez prawa jazdy. Funkcjonariusze ustalili, że różnymi wyrokami Sądu Rejonowego w Wałbrzychu z 2021 i 2022 roku mieszkaniec naszego miasta posiada łącznie trzy aktywne do czerwca 2026 roku zakazy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami oraz wysoką grzywnę.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek