Kolejnych czterech poszukiwanych w rękach policjantów

piątek, 17.11.2023 11:48 266 0

W ciągu ostatnich godzin w ręce funkcjonariuszy wpadło kolejnych czterech mężczyzn ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Trzech z nich, tych skazanych już przez sąd, zostanie przewiezionych do Aresztu Śledczego w Świdnicy. Kolejny z poszukiwanych unikał stawienia się przed prokuraturą.

Policjanci z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego 16 listopada przeprowadzili kolejne działania mające na celu ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych i zatrzymania ich. Tym razem mundurowi zatrzymali czterech mężczyzn unikających wymiaru sprawiedliwości.

Wczoraj po godzinie 15:00 policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy przy ul. Chrobrego w tej miejscowości zauważyli mężczyznę, który od pewnego czasu ukrywał się, a powinien obywać karę pozbawienia wolności. Podczas wykonywanych czynności mundurowi potwierdzili, że 31-letni mieszkaniec Grzmiącej ma do odsiadki 119 dni za przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi. Dzisiaj zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi do wyznaczonego zakładu karnego.

Minęło kilkadziesiąt minut, a dzielnicowi pierwszego komisariatu odwiedzili jedno z mieszkań przy ul. Orkana w Wałbrzychu, gdzie zatrzymali 32-letniego mieszkańca naszego miasta. Mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu do prowadzonego postępowania karnego związanego z uchylaniem się przez mężczyznę od obowiązku alimentacyjnego. Po wykonanych niezbędnych czynnościach wałbrzyszanin ostatecznie został zwolniony do miejsca zamieszkania.

Trzeci z poszukiwanych wpadł w ręce innych dzielnicowych tej samej jednostki po godzinie 18:00 w miejscu ukrywania się przy ul. Wilczej w Wałbrzychu. 40-letni wałbrzyszanin był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu ponieważ został skazany na rok i osiem miesięcy pozbawienia wolności za zniszczenie mienia i przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna trafił na noc do celi w wałbrzyskiej komendzie, dzisiaj odwiedzi Areszt Śledczy w Świdnicy, a ostatecznie wyznaczony zakład karny na terenie naszego kraju.

Po godzinie 22:00 kolejni policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy udali się natomiast na teren jednej z posesji przy ul. Lipowej w Grzmiącej, gdzie zatrzymali 41-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna na podstawie kilku wyroków Sądu Rejonowego w Wałbrzychu, a przy tym wystawionego za nim listu gończego, również miał trafić za kraty więzienia łącznie na ponad 2 lata. Okazało się, że wcześniej został skazany za serię różnego rodzaju kradzieży oraz rozbój w warunkach recydywy. Mężczyzna noc spędził w jednej z cel w wałbrzyskiej komendzie, w piątkowe przedpołudnie trafi do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie przewieziony do wyznaczonego więzienia.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek