Znalazł portfel i nawet go oddał, ale zapomniał powiedzieć, że kilkakrotnie skorzystał z karty płatniczej pokrzywdzonego

piątek, 17.11.2023 11:44 427 0

Funkcjonariusze pierwszego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który kilka dni temu znalazł na jednej z wałbrzyskich ulic w dzielnicy Stary Zdrój portfel. A to dlatego, że 33-latek, pomimo iż ostatecznie zwrócił go właścicielowi, najpierw kilkakrotnie skorzystał ze znajdującej się wewnątrz karty płatniczej, robiąc przy jej użyciu zakupy w różnych sklepach na terenie miasta, a następnie ją wyrzucił. Teraz podejrzany za swoje czyny odpowie przed sądem.

Wczoraj 40-latek zgłosił policjantom, że w minioną niedzielę zgubił portfel z dokumentami i kartą płatniczą. Mienie miał mu oddać znalazca, który za uczciwość otrzymał nawet znaleźne. Dopiero po pewnym czasie pokrzywdzony zorientował się, że z portfela zniknęła jednak karta bankomatowa, a po sprawdzeniu konta zobaczył, że ktoś siedmiokrotnie zrobił przy jej użyciu zakupy i brakuje mu ponad stu złotych.

Policjanci szybko ustalili, że to mężczyzna, który znalazł portfel, przywłaszczył sobie znalezioną kartę i nie będąc do tego osobą uprawnioną, zapłacił nią za zakupy w różnych sklepach na Starym Zdroju i Piaskowej Górze.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy dalsze czynności pozwoliły na zatrzymanie sprawcy tych czynów  przy ul. Kuracyjnej w Wałbrzychu. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek