Nietrzeźwy kierowca zatrzymany w Dziećmorowicach

czwartek, 16.11.2023 12:30 728 0

W czwartek, 16 listopada po godzinie 7.00 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 48-letniego mężczyznę, który kierował na głównej ulicy Dziećmorowic samochodem dostawczym w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie mieszkańca Wałbrzycha.

Policjanci dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta i powiatu wyeliminowali dzisiaj z ruchu kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego, który na ul. Sienkiewicza w Dziećmorowicach prowadził samochód dostawczy w stanie nietrzeźwości. Badanie przeprowadzone przez mundurowych wykazało dokładnie 0,72 promila alkoholu w organizmie wałbrzyszanina. Mężczyzna w ten sposób na dłuższy czas pożegnał się teraz z prawem jazdy.

To kolejne tego typu zatrzymanie pijanego kierowcy, dlatego też kolejny raz przypominamy, że policjanci podczas każdej kontroli sprawdzają stan trzeźwości kierujących i nie ma przyzwolenia na prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu.

Pamiętajmy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek