Zatrzymano trzech poszukiwanych mężczyzn. Za jakie przestępstwa teraz odpowiedzą?

czwartek, 16.11.2023 12:27 763 0

Trzy kolejne osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości zostały od środowego popołudnia, 15 listopada zatrzymane przez wałbrzyskich policjantów. 55, 31 i 71-latek trafili już do Aresztu Śledczego w Świdnicy. Pierwszy z mężczyzn spędzi w więzieniu 75 dni, drugi dziewięć miesięcy, a trzeci osiem miesięcy. Wszyscy zostali skazani prawomocnymi wyrokami sądowymi za popełnione wcześniej przestępstwa.

Pierwszy z poszukiwanych wpadł w ręce policjantów prewencji drugiego komisariatu w środę, 15 listopada po godzinie 13:00. Policjanci zatrzymali 55-latka na pl. Magistrackim w centrum Wałbrzycha. Wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzycha mężczyzna ma spędzić 75 dni za kratami zakładu karnego w związku ze zniesławieniem innej osoby w środkach masowego przekazu.

Praktycznie w tym samym czasie dzielnicowi drugiego komisariatu udali się natomiast na ul. Słowackiego w Wałbrzychu na interwencję domową, gdzie 31-latek miał zakłócać ład i porządek zgłaszającemu. Podczas prowadzonych czynności mundurowi potwierdzili, że interwencja dotyczy osoby poszukiwanej przez wymiar sprawiedliwości. Tym samym funkcjonariusze zatrzymali 31-letniego wałbrzyszanina, który na najbliższe 273 dni trafi ostatecznie do więziennej celi, gdyż został skazany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzych za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

Po godzinie 18.00 dzielnicowi Komisariatu Policji w Głuszycy odwiedzili jedno z mieszkań przy ul. Łukasiewicza w tej miejscowości, gdzie w ręce funkcjonariuszy wpadł 71-latek, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, a wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu powinien spędzić w więzieniu dokładnie 8 miesięcy za wcześniejsze kierowanie pojazdem pomimo wydanego przez sąd zakazu oraz cofniętych decyzją starosty uprawnień do prowadzenia w tym zakresie.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek