Oszust podawał się za pracownika banku. Mężczyzna uwierzył i stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych

środa, 15.11.2023 13:49 352 0

Blisko 45 tysięcy złotych stracił 42-letni mężczyzna, którego zmanipulowali oszuści. Przestępcy twierdzili, że jego pieniądze w banku są zagrożone i należy przelać je na bezpieczne konto. Oszuści podszyli się pod numer telefonu banku. 

Metod działania oszustów jest wiele, cel tylko jeden – skłonić do przekazania pieniędzy. Niestety przekonał się o tym mieszkaniec Wałbrzycha, który stracił po rozmowie z przestępcami blisko 45 tysięcy złotych. Mężczyzna odebrał połączenie od osoby, która rzekomo miała być pracownikiem banku. W rozmowie przekonywała, że pieniądze na koncie są zagrożone i należy szybko działać, żeby ich nie stracić. Oszust polecił przelać zgromadzone oszczędności na rezerwowe konto bankowe.

Później sprawy potoczyły się błyskawicznie. 42-latek rozmawiając cały czas z rzekomym pracownikiem banku autoryzował jeszcze dwa przelewy na różne kwoty. Po zakończonej rozmowie mężczyzna skontaktował się z infolinią banku chcąc upewnić się, co dalej z jego kontem i pieniędzmi. Jakie było zdziwienie wałbrzyszanina, gdy dowiedział się, że padł ofiarą oszustwa.

Po raz kolejny przypominamy, by nie wierzyć w podobne historie. Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że pracownik banku nigdy nie poprosi o wpłacenie pieniędzy na inne konto bankowe. Należy zawsze mieć świadomość, że wyświetlony numer telefonu lub nazwa banku nie są gwarancją, że rozmawiamy z prawdziwym przedstawicielem tej instytucji. W przypadku podejrzanych telefonów rozłącz się i zweryfikuj informację, dzwoniąc do banku lub udając się do najbliższej placówki!

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek