41-latek odpowiedzialny za atak na seniorkę zatrzymany. Multirecydywista tymczasowo aresztowany

środa, 25.10.2023 13:49 458 0

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowe-Gorcach przy wsparciu mundurowych z Posterunku Policji w Mieroszowie w toku czynności operacyjnych zatrzymali 41-letniego boguszowianina, który jest podejrzany o dokonanie przed dwoma tygodniami rozboju na 64-letniej mieszkance powiatu wałbrzyskiego. Sprawca jednego z najpoważniejszych przestępstw najpierw na ulicy zaatakował bezbronną kobietę, a następnie ukradł jej sporą ilość gotówki. Multirecydywista decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany.

Do zdarzenia doszło 10 października przed godziną 9:00 na ul. Głównej w Boguszowie-Gorcach. Mężczyzna zaatakował 64-latkę szarpiąc za ubranie, by ostatecznie pchnąć ją na ścianę budynku, a następnie zabrać jej pieniądze w kwocie 1,4 tys. złotych, która posiadała przy sobie. Kobiecie na szczęście nic poważnego się nie stało i chwilę później zjawiła się w miejscowym komisariacie.

Pomimo iż 41-latek oddalił się z miejsca zdarzenia, w minione niedzielne popołudnie wpadł w ręce boguszowskich i mieroszowskich policjantów. Realizując zebrane w sprawie informacje funkcjonariusze ustalili, że sprawca ukrywa się w jednym z mieszkań przy ul. Wyspiańskiego w Boguszowie-Gorcach.

Mężczyzna po tym, jak trafił w ręce mundurowych, osadzony został w policyjnej izbie zatrzymań. Dzisiaj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju w warunkach wielokrotnego powrotu do przestępstwa. Po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech najbliższych miesięcy. Boguszowianinowi grozi teraz kara do 18 lat pozbawienia wolności. 41-latek dzisiaj zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek