Przebili w samochodzie dwie opony. Sprawcy dewastacji oraz zleceniodawca zostali zatrzymani

piątek, 20.10.2023 11:45 380 0

Z niedzieli na poniedziałek na terenie Jedliny-Zdroju doszło do uszkodzenia dwóch opon w samochodzie osobowym. Pokrzywdzony zgłosił sprawę policjantom Komisariatu Policji w Głuszycy, a ci po zapoznaniu się ze sprawą ustalili, kto jest sprawcą dewastacji i na terenie powiatu wałbrzyskiego najpierw zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 47 lat. W ręce mundurowych później wpadł również 24-letni zleceniodawca, który od dłuższego czasu był skonfliktowany z pokrzywdzonym.

18 października po południu głuszyccy policjanci zostali poinformowani o tym, że w nocy z niedzieli na poniedziałek ktoś przy użyciu ostrego narzędzia przeciął dwie opony w samochodzie osobowym zaparkowanym przy ul. Hożej w Jedlinie-Zdroju, powodując w ten sposób straty w kwocie tysiąca złotych na szkodę 24-latka.

Mundurowi po zapoznaniu się ze sprawą szybko ustalili, że za aktem dewastacji stoi dwóch mieszkańców Jedliny-Zdroju w wieku 23 i 47 lat  i zatrzymali ich jeszcze tego samego popołudnia na terenie tej miejscowości. Obaj przyznali się, że opony przebili używając do tego noży.

Na jaw szybko wyszło także, kto zlecił im popełnienie przestępstwa. To 29-latek, który był skonfliktowany z pokrzywdzonym i liczył, że namawiając inne osoby, by dokonały uszkodzenia mienia, w ten sposób uniknie odpowiedzialności i odsunie od siebie podejrzenia śledczych.

W trakcie czynności procesowych wszyscy podejrzani przyznali się do winy. O ich losie teraz zadecyduje teraz sąd. Za uszkodzenie mienia grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek