Kolejny kierujący bez uprawnień zatrzymany

środa, 18.10.2023 11:59 249 0

Kierującego z cofniętymi uprawnieniami do prowadzenia pojazdów zatrzymali dzisiaj o poranku głuszyccy policjanci. To kolejna kontrolowana osoba, która na co dzień nie posiada prawa jazdy. Przypominamy, jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownice swoich pojazdów nie mając do tego wymaganych uprawnień.

51-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego poruszał się samochodem dostawczym bez prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany 18 października przed godzina siódmą przez z policjantów pionu prewencji z Głuszycy, kiedy jechał ul. Górną w Jugowicach. Funkcjonariusze ustalili, że decyzją Starosty Powiatu Wałbrzyskiego kierujący ma cofnięte od kwietnia tego roku uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Przypominamy, że za jazdę pomimo cofniętych już uprawnień – tak jak w podanym powyżej przypadku z powodu np. wcześniejszej jazdy w stanie nietrzeźwości, czy też przekroczenia limitu punktów karnych - kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami, którego złamanie jest kolejnym przestępstwem, a za nie można już trafić za kraty więzienia na 5 lat.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek