Wielki sukces przyjaciół i przyjaciółek Sokołowska

środa, 27.9.2023 15:11 1196 0

26 września na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród  w konkursie „Sportowo Kulturalnie Lokalnie” przyznawanych przez zarząd Fundacji Lotto. 

Jednym z 48 laureatów została Fundacji Sztuki Współczesnej In Situ, która od lat stara się odbudować neogotycki budynek legendarnego domu zdrojowego w Sokołowsku.

200 000 złotych (najwyższa z przyznanych kwot) przeznaczone zostanie na niezbędne prace zabezpieczające obiekt. Jak doszło do wygranej? Jak mówi prezeska Fundacji Zuzanna Fogtt: "To był zbiorowy wysiłek setek przyjaciół i przyjaciółek Sokołowska z całej Polski. Dzięki ich bezprecedensowemu zaangażowaniu udało się zebrać ponad 86 000 głosów, co dało nam trzeci najlepszy wynik w całej Polsce. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój czas i środki na pomoc w tym szalonym projekcie"

Zuzanna Fogtt dodała, że w najbliższym czasie In Situ podejmie szereg nowych inicjatyw, mających na celu zebranie środków na dokończenie budowy.

O kulisach tej spektakularnej akcji mówi Michał Suchora, mieszkaniec Sokołowska, kandydat do Sejmu z listy KO - wygrana w konkursie Lotto to sukces całej naszej społeczności i naszych przyjaciółek i przyjaciół. Tylko działając solidarnie, mając wspólne cele mogliśmy osiągnąć tak wiele. Głosy zbieraliśmy w całym regionie. Pomogło nam wielu ludzi dobrej woli, którym nie jest obojętny los Sanatorium doktora Brehmera. W tym roku Sokołowsko zostało wybrane Najpiękniejszą Dolnośląską Wsią. Tutaj każdy dba, by nasza miejscowość była lepszym miejscem do życia. Przyjedźcie nas Państwo koniecznie odwiedzić.

Zuzanna Fogtt z Fundacji In Situ, fot. Michał Sokolnicki

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek