Dla zabawy z wiatrówki powybijali szyby w wiacie przystankowej. W tle narkotyki...

środa, 27.9.2023 11:52 395 0

Na początku września wałbrzyscy policjanci otrzymali informację o rozbiciu przez nieustalonych sprawców szyb w wiacie przystankowej na Podgórzu. Analiza zebranego materiału dowodowego pozwoliła na ustalenie sprawców tego zdarzenia i zatrzymanie ich w ostatnich dniach przez funkcjonariuszy kryminalnych wałbrzyskiej komendy. Szybko wyszło na jaw, że dwoje 16-latków aktu wandalizmu dokonało dla zabawy przy użyciu zakupionej przez młodego wałbrzyszanina w internecie wiatrówki, którą to ostatecznie mundurowi zabezpieczyli. Nieletni przyznali się także do wielokrotnego posiadania narkotyków.

Z wstępnych ustaleń policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy na początku miesiąca wynikało, iż w jedną z weekendowych nocy pomiędzy pierwszym, a trzecim września nieustalone osoby rozbiły szyby w wiacie przystankowej znajdującej się przy ul. Świdnickiej w Wałbrzychu. Starty w mieniu oszacowane zostały wtedy przez przez ZDKiUM na łączną kwotę blisko 3,6 tys. złotych.

W toku wykonanych kolejnych czynności policjanci szybko ustalili pełne okoliczności tego zdarzenia. Wyszło na jaw, że dwoje 16-latków dla zabawy ostrzelało wiatę przystankową z wiatrówki, którą młody mężczyzna kupił przez internet.

Najpierw - 15 września – na terenie Śródmieścia zatrzymany został 16-latek, a w poprzednią środę na Podzamczu w ręce mundurowych wpadła ukrywająca się 16-latka. Oboje nieletni podczas przesłuchania przyznali się do winy, ale także do wielokrotnego posiadania środków odurzających w postaci marihuany. Nastolatek usłyszał dodatkowo 37 takich zarzutów, a jego koleżanka 64.

Teraz sprawcy czynów karalnych odpowiedzą przed sądem rodzinnym. Nieletnim za uszkodzenie mienia oraz posiadanie narkotyków grozić może pobyt w zakładzie poprawczym.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek