W mieszkaniach 42-latka znaleziono ponad kilogram narkotyków. Wśród okazałej kolekcji amfetamina, metamfetamina, marihuana i MDMA

czwartek, 8.6.2023 06:30 507 0

Znaczną ilość, bo ponad kilogram amfetaminy, a także mniejsze ilości metamfetaminy, marihuany i tabletek MDMA oraz cztery sadzonki konopi indyjskich, znaleźli i zabezpieczyli w minioną sobotę 3 czerwca w dwóch mieszkaniach na Podzamczu policjanci pionu kryminalnego wałbrzyskiej komendy. Funkcjonariusze realizując zebrane w sprawie informacje zatrzymali do sprawy 42-letniego wałbrzyszanina i w toku wykonanych czynności procesowych udowodnili mu także handel środkami psychotropowymi oraz odurzającymi. Mężczyzna decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany.

Policjanci kryminalni Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wykorzystując informacje operacyjne ustalili, że mieszkaniec Podzamcza w swoich dwóch mieszkaniach przechowuje narkotyki. Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli tam woreczki ze środkami psychotropowymi i odurzającymi. Po przebadaniu i zważeniu okazało się, że łącznie to ponad kilogram amfetaminy oraz mniejsze ilości różnych innych środków odurzających i psychotropowych. W jednym z mieszkań znajdowały się także cztery sadzonki konopi indyjskich.

Mundurowi w trakcie czynności zabezpieczyli również wagi elektroniczne do porcjowania narkotyków oraz telefony komórkowe, a także na poczet przyszłej kary m.in. gotówkę oraz dwa samochody osobowe należące do mężczyzny. Dodatkowo udowodnili 42-latkowi także, że od co najmniej pół roku sprzedawał środki zabronione prawem innym osobom.

Podejrzany stanie teraz przed sądem. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel nimi wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Sąd, na podstawie zebranego w sprawie przez policjantów materiału dowodowego, zastosował w stosunku do 42-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch najbliższych miesięcy. Dzisiaj podejrzany zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek