20-latek zatrzymany za kradzież sklepową i posiadanie marihuany. Dodatkowo ujęto 24-latka, który miał przy sobie amfetaminę

środa, 7.6.2023 13:35 347 0

20-letni wałbrzyszanin trafił w sobotnie przedpołudnie 3 czerwca w ręce policjantów prewencji pierwszego komisariatu. Mężczyzna w jednym z obiektów handlowych na terenie Piaskowej Góry dokonał kradzieży sklepowej. Funkcjonariusze podczas wykonywanych czynności ustalili, że to nie był jedyny czyn zabroniony prawem jaki popełnił mieszkaniec Wałbrzycha. Przy złodzieju mundurowi znaleźli także narkotyki w postaci marihuany. W poniedziałek 5 czerwca w nocy natomiast kolejny policjanci tej samej jednostki zatrzymali na terenie jednej z posesji na Piaskowej Górze 24-latka. Przy mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli środki psychotropowe w postaci amfetaminy.

Do zgłoszenia kradzieży w markecie przy ul. Długiej w Wałbrzychu doszło w sobotę 3 czerwca około godziny 11:30. Złodziej próbował wyjść ze sklepu nie płacąc za cztery opakowania kawy o łącznej wartości ponad 260 złotych. Został jednak ujęty przez ochronę obiektu, a chwilę później na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci prewencji z „jedynki”, by kontynuować czynności w sprawie o wykroczenie.

Okazało się jednak, że to nie był koniec kłopotów dla wałbrzyszanina. Przy mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli również zawiniątko z zielonym suszem roślinnym. Mundurowi wraz z zatrzymanym udali się do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, gdzie po przebadaniu okazało się, że jest to marihuana.

5 czerwca około godziny drugiej inni policjanci pierwszego komisariatu w trakcie nocnego patrolu zauważyli na terenie jednej z posesji przy ul. Długosza mężczyznę, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. Podczas prowadzonych czynności mundurowi znaleźli przy 24-latku kubeczek, w którym był biały proszek. Test wykonany u technika kryminalistyki wykazał, że była to amfetamina.

Teraz za przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek