Trzy poszukiwane osoby w rękach policji. Powodem zatrzymań nieuiszczone opłaty i oszustwo

środa, 7.6.2023 13:29 598 0

Kolejne trzy osoby poszukiwane wpadły w miniony weekend w ręce wałbrzyskich i głuszyckich policjantów. 39-latka miała do odsiadki wyrok zasądzony przez sąd za popełnione wcześniej przestępstwa i teraz ponad rok spędzi za kratami więzienia. Dwóch innych mężczyzn, po zapłaceniu zasądzonej grzywny, uwolniło się od kary zastępczej aresztu.

Pierwszy z poszukiwanych mężczyzn wpadł w ręce dzielnicowych pierwszego komisariatu na terenie jednej z posesji przy ul. Orkana na Poniatowie w piątek 2 czerwca po godzinie 15.00. 38-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, a wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu powinien kilka dni spędzić w areszcie w związku z nieopłaconą grzywną za popełnione wcześniej oszustwo. Wałbrzyszanin uwolnił się jednak od trafienia za kraty celi po uiszczeniu zaległej kwoty.

Tego samego dnia po godzinie 21.00 policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy patrolowali rejon Nowego Miasta. W trakcie wykonywanych czynności zatrzymali tam poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu 20-latka. Młody mężczyzna również nie opłacił grzywny za popełnione wykroczenie kradzieży i powinien odbywać 15-dniową karę aresztu. Po wpłaceniu na konto sądu wymaganej kwoty została jednak zwolniony.

W sobotnie popołudnie 3 czerwca, około godziny 18.00  policjanci z Głuszycy udali się na interwencję domową do Walimia. Efektem podjętych czynności było zatrzymanie w jednym z mieszkań przy ul. Mickiewicza 39-latki, która była poszukiwana listem gończym przez Sąd Rejonowy w Oleśnicy celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze roku i czterech miesięcy za wcześniejszą jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości oraz uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Kobieta resztę weekendu spędziła w policyjnej celi, a dzisiaj została przewieziona do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi później do wyznaczonego więzienia.

Ponownie przypominamy, że każdy kto powinien odbywać karę pozbawienia wolności, czy też karę zastępczą aresztu za popełnione przestępstwo lub wykroczenie, ale ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, musi się liczyć z zatrzymaniem.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek