31-latek poszukiwany listem gończym za kradzieże z włamaniami zatrzymany. Problemy będzie miała też lokatorka mieszkania, w którym znaleziono mężczyznę

środa, 7.6.2023 13:23 506 0

Funkcjonariusze kryminalni Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu realizując zebrane w sprawie informacje, zatrzymali w miniony piątek 2 czerwca przed południem w jednym z mieszkań na Nowym Mieście 31-latka. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym za kradzieże z włamaniami. W trakcie wykonywania czynności mundurowi ustalili, że nie tylko on będzie miał teraz problemy, ale także 19-letnia lokatorka mieszkania, przy której mundurowi znaleźli narkotyki w postaci marihuany.

Policjanci działając operacyjnie dokonali ustaleń, a następnie 2 czerwca po godzinie 11.00 udali się na ul. Kazury w Wałbrzychu, gdzie w jednym z mieszkań w tej części miasta zatrzymali ukrywającego się od dłuższego czasu 31-latka. Mężczyzna był poszukiwany, gdyż nie stawił się w więzieniu, a został skazany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu na karę roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże z włamaniami.

W trakcie interwencji funkcjonariuszy, szybko okazało się, że nie tylko on zostanie zatrzymany. Sporo na sumieniu miała także 19-letnia lokatorka. Przy niej funkcjonariusze kryminalni znaleźli zielony susz roślinny. Po przebadaniu u technika kryminalistyki potwierdziło się, że były to środki odurzające w postaci marihuany.

31-latek w piątek został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi na rok i dwa miesiące do jednego z zakładów karnych w Polsce. 19-latka natomiast kolejne godziny spędziła w celi w wałbrzyskiej komendzie, po czym usłyszała zarzut posiadania narkotyków. Za to przestępstwo grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 3.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek