Kolejna wałbrzyszanka dała się nabrać oszustom

piątek, 26.5.2023 13:20 361 0

24 maja przestępcy zaatakowali kolejny raz, tym razem w dzielnicy Podzamcze. Zmanipulowali 78-letnią wałbrzyszankę, która uwierzyła w ich historię i przekazała wskazanej w rozmowie kobiecie sporą sumę pieniędzy. Seniorka była przekonana, że jest w niebezpieczeństwie, a rozmówcy podający się za policjanta i prokuratora chcą jej pomóc w zabezpieczeniu należących do niej 40 tys. złotych. 

Oszuści nie odpuszczają! Tym razem ich ofiarą padła 78-letnia seniorka z Wałbrzycha. Jak ustalili policjanci, w czwartek po godzinie 14:00 do pokrzywdzonej na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta i poinformował pokrzywdzoną, że na poczcie wydawane są fałszywe pieniądze i jeżeli takie posiada to powinna przekazać policjantom, by sprawdzili czy nie są one podrobione. Informację taką potwierdził kobiecie chwilę później w rozmowie kolejny mężczyzna podający się za prokuratora i nakazał wydanie gotówki kobiecie, która przyjdzie ją odebrać.

Seniorka przyznała, że dużą część oszczędności przechowuje w domu i zgodziła się je przekazać funkcjonariuszom. Starsza pani postąpiła zgodnie z instrukcją i spakowała wszystko co miała, czyli ponad 40 tysięcy złotych. Pokrzywdzona była przekonana, że w ten sposób ochroni swoje pieniądze. 

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek