Chował się przed policjantami skulony za suszarką na pranie. Podczas legitymowania podawał się za własnego brata

piątek, 31.3.2023 17:49 468 0

Ukrywał się w mieszkaniu na Nowym Mieście, a policjantom podczas legitymowania okazał dowód osobisty własnego brata. Miał dużego pecha, gdyż funkcjonariusze doskonale wiedzieli kim jest. 37-latek chciał uniknąć zatrzymania, ponieważ był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Teraz trafi za kraty więzienia na 5 najbliższych miesięcy.

Wałbrzyscy funkcjonariusze kryminalni w piątek 31 marca nad ranem udali się do jednego z mieszkań przy ul. Paderewskiego w Wałbrzychu, gdzie miał ukrywać się jeden z poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości mieszkańców Wałbrzycha. Na miejscu drzwi otworzyła kobieta, która oświadczyła, że osoby poszukiwanej przez mundurowych dawno nie widziała.

Policjanci nie uwierzyli jednak wałbrzyszance, a wewnątrz mieszkania za rozłożoną suszarką z praniem zauważyli skulonego mężczyznę z założonym kapturem na głowie. Podczas legitymowania wałbrzyszanin próbował zmylić funkcjonariuszy okazując dokument tożsamości własnego brata i podając się za niego. Sprawa od razu wyszła na jaw, gdyż mundurowi doskonale wiedzieli kim jest mężczyzna, z którym rozmawiają.

37-latek został zatrzymany, ponieważ miał trafić za kraty więzienia na 5 lat za niealimentację, za co został skazany prawomocnym wyrokiem przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Dzisiaj policjanci przewiozą mężczyznę do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi do jednego z zakładów karnych na terenie Polski. Za posługiwanie się cudzym dowodem osobistym czeka go jednak dodatkowa kara. Za to przestępstwo grożą nawet 2 lata więzienia.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek