42-latka przekleiła cenę ze zmywaka kuchennego na markowe perfumy. Grozi jej 8 lat więzienia

sobota, 18.3.2023 13:30 1046 0

42-letnia mieszkanka Świebodzic nie kryła zaskoczenia, kiedy w środę 15 marca po południu policjanci kryminalni pierwszego komisariatu w Wałbrzychu zapukali akurat do jej mieszkania. A mieli ku temu powód. Funkcjonariusze ustalili, że to właśnie ta kobieta w październiku zeszłego roku w jednym z wałbrzyskich sklepów przykleiła kod kreskowy tańszego produktu na droższy i w ten sposób zapłaciła o blisko 300 złotych mniej za zakupy.

Z ustaleń policjantów pierwszego komisariatu wynikało, że 4 października zeszłego roku nieznana wtedy kobieta podczas robienia zakupów w jednej z drogerii na Piaskowej Górze w Wałbrzychu przykleiła kod kreskowy tańszego produktu na droższy i w ten sposób zapłaciła przy kasie samoobsługowej mniej o 286 złotych. A chodziło o podmianę cenówki z markowych perfum o wartości ponad 300 złotych na zmywak do naczyń w cenie 3,99 zł.

Pomimo iż kobieta nie mieszka na co dzień w naszym mieście, policjanci kryminalni z "jedynki" przeprowadzili czynności operacyjne i ustalili statecznie, kto stoi za sprawą oszustwa. Wczoraj 42-latka została zatrzymana w jednym mieszkań w Świebodzicach. W trakcie przesłuchania przyznała się do popełnionego czynu i odpowie teraz przed sądem.

Przypominamy, że zgodnie z polskim prawem tzw. przeklejanie cen jest przestępstwem, a wartość strat nie ma większego znaczenia, ponieważ w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadza się w błąd pracowników sklepu, co do rzeczywistej ceny kupowanego towaru. Kodeks karny za oszustwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. W przypadku mniejszej wagi sprawca może trafić za kraty więzienia na 2 lata.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek