Dwóch mężczyzn zatrzymanych z amfetaminą

sobota, 18.3.2023 11:30 492 0

Środki psychotropowe w postaci amfetaminy znaleźli przy 27-letnim mieszkańcu Wałbrzycha patrolujący w środowe popołudnie 15 marca centrum Wałbrzycha dzielnicowi drugiego komisariatu. To kolejny podejrzany zatrzymany przez mundurowych, który odpowie teraz przed sądem za tego typu czyn. Przypominamy, że działania zwalczające przestępczość narkotykową prowadzone są codziennie.

Podczas pełnienia służby funkcjonariusze drugiego komisariatu wczoraj około godziny 17.30 udali się na ul. Beethovena w Wałbrzychu, gdzie zauważyli mężczyznę, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. W trakcie legitymowania, a następnie kontroli osobistej, funkcjonariusze znaleźli w rękawie kurtki mężczyzny zawiniątko z białym proszkiem.

Badania przeprowadzone u technika kryminalistyki potwierdziły, że 27-latek posiadał amfetaminę, dlatego noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy. Mężczyzna dzisiaj usłyszał zarzut. Za przestępstwo narkotykowe grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 3.Wałbrzyscy policjanci kolejny raz mówią stanowcze nie temu nielegalnemu procederowi i zapowiadają dalsze działania w tym zakresie.

Policyjna walka z przestępczością narkotykową trwa. Funkcjonariusze ogniwa wywiadowców wałbrzyskiej komendy zatrzymali w czwartek 16 marca po południu 41-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który posiadał przy sobie środki psychotropowe w postaci amfetaminy. Mężczyzna podczas przeprowadzonych czynności procesowych usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

16 marca około godziny 15.30 funkcjonariusze z wałbrzyskiej komendy patrolując rejon Śródmieścia zauważyli na parkingu przed jednym ze sklepów w tej części miasta znanego im osobiście 41-letniego mężczyznę i postanowili sprawdzić czy nie posiada on narkotyków. W trakcie legitymowania wałbrzyszanin zachowywał się bardzo nerwowo, co dodatkowo wzbudziło podejrzenia mundurowych.

Podczas przeprowadzonej kontroli osobistej policjanci ujawnili woreczek z białym proszkiem. Policyjny tester u technika kryminalistyki potwierdził, iż jest to substancja psychotropowa w postaci amfetaminy.

41-latek usłyszał już zarzut i stanie teraz przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za posiadanie środków psychotropowych mężczyzna może trafić za kraty więzienia na 3 lata.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek