Była poszkodowaną w kolizji, ale okazała się być w stanie po użyciu alkoholu. Po auto przyjechał mężczyzna, który był poszukiwany

sobota, 18.3.2023 10:26 3050 0

Takiego zbiegu okoliczności nie spodziewali się policjanci ruchu drogowego, którzy prowadzili czynności w sprawie kolizji drogowej, do której doszło w czwartek 16 marca przed godziną 8.00 na ul. Noworudzkiej w Wałbrzychu. W samym niegroźnym w skutkach zdarzeniu brały udział trzy pojazdy. Okazało się jednak, że jedna z osób poszkodowanych w kolizji była pod wpływem alkoholu, a zabezpieczyć jej samochód przyjechał poszukiwany mężczyzna, który trafił ostatecznie za kraty celi w wałbrzyskiej komendzie.

Niezachowanie przez kierującego samochodem osobowym bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu było przyczyną kolizji drogowej, do której doszło dzisiaj o poranku w dzielnicy Rusinowa. W niegroźnym zdarzeniu udział brały trzy samochody – dwa osobowe oraz jeden ciężarowy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Podczas prowadzonych na miejscu czynności policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących. Od 41-latki, która była poszkodowaną w sprawie, wyczuli woń alkoholu. Badanie wykazało, że mieszkanka powiatu wałbrzyskiego miała ponad 0,2 promila alkoholu w organizmie. Utraciła więc w momencie kontroli prawo jazdy i dalej nie pojechała pojazdem.

Na miejsce zdarzenia po niedługim czasie przyjechała natomiast osoba mająca zabezpieczyć samochód, ale jak się okazało i ona nie mogła wsiąść do pojazdu, gdyż była poszukiwana przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu celem przymusowego doprowadzenia na przesłuchanie do prowadzonego innego postępowania karnego. 35-latek trafił więc do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

W związku z zaistniałą kolizją drogową apelujemy do osób prowadzących różnego typu pojazdy o dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczanie tej dozwolonej przepisami, a także zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego uczestnika ruchu drogowego. Chwila nieuwagi może zakończyć się zdarzeniem drogowym, tak jak w opisanym przypadku.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek