34-latek zatrzymany za posiadanie sporej ilości marihuany

czwartek, 16.3.2023 15:00 618 0

Policjanci prewencji drugiego komisariatu zatrzymali w poniedziałek 13 marca po południu 34-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany. Mężczyzna po nocy spędzonej w policyjnym areszcie dzisiaj został przesłuchany. Usłyszał zarzut posiadania narkotyków, ale także dodatkowo handlu substancjami odurzającymi. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

13 marca po godzinie 15:00 funkcjonariusze z drugiego komisariatu patrolując miasto udali się na teren jednej posesji Śródmieściu, gdzie w piwnicy budynku zauważyli znanego im osobiście 34-latka, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. W trakcie legitymowania wałbrzyszanin zachowywał się bardzo nerwowo, co dodatkowo wzbudziło podejrzenia mundurowych.

Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie woreczek foliowy ze sporą ilością zielonego suszu. W trakcie kontroli osobistej mężczyzna próbował odrzucić zawiniątko. Policyjny tester u technika kryminalistyki potwierdził, iż są to środki odurzające w postaci marihuany. Można było z nich wykonać blisko 70 porcji handlowych tych narkotyków.

34-latek dzisiaj poza zarzutem posiadania środków odurzajacych usłyszał także zarzut handlu narkotykami, do czego się przyznał. Podejrzany stanie teraz przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione przestępstwa mężczyzna może trafić za kraty więzienia na 3 lata.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek