Policjanci ustalili sprawcę uszkodzenia auta na Szczawienku

czwartek, 16.3.2023 14:00 162 0

42-letni mieszkaniec Wałbrzycha trafił we wtorek 14 marca w ręce policjantów kryminalnych pierwszego komisariatu. Funkcjonariusze ustalili, że to on w styczniu tego roku uszkodził zaparkowany w dzielnicy Szczawienko samochód osobowy. Mężczyzna za popełnione przestępstwo może trafić za kraty więzienia na 5 lat. O jego losie zadecyduje teraz sąd.

Wałbrzyscy funkcjonariusze w pierwszej połowie stycznia otrzymali informację o uszkodzeniu mienia i ustalili, że nieznany wtedy sprawca ostrym narzędziem uszkodził kilka elementów karoserii jednego z zaparkowanych przy ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu samochodów osobowych. Tym samym spowodował straty na rzecz pokrzywdzonego mężczyzny w kwocie łącznej blisko 3 tysięcy złotych.

Zebrane w sprawie informacje pozwoliły na ustalenie tożsamości mężczyzny odpowiedzialnego za dewastację pojazdu. 42-letni wałbrzyszanin wpadł w ręce funkcjonariuszy wczoraj przed południem przy ul. Blankowej w Wałbrzychu.


W trakcie czynności procesowych podejrzany przyznał się do winy. Tłumaczył, że dokonał uszkodzenia mienia gdyż, że od dłuższego czasu jest skonfliktowany z pokrzywdzonym. Niestety zamiast rozwiązać problem zgodnie z przepisami, popełnił przestępstwo, za które grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek