Podczas zdalnego nauczania 40-latek wypożyczył tableta dla dziecka i nie zamierzał go zwrócić

czwartek, 24.11.2022 09:55 352 0

W wyniku realizacji zebranych w sprawie informacji policjanci kryminalni Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali 40-letniego mieszkańca naszego miasta. Mężczyzna dokonał przywłaszczenia użyczonego mu wcześniej tableta, działając na szkodę jednej z wałbrzyskich placówek oświatowych. Policjanci ostatecznie odzyskali utracone w wyniku przestępstwa mienie, a wałbrzyszanin usłyszał zarzut.

40-latek podczas pandemii i wprowadzonej nauki zdalnej, wypożyczył dla swojego dziecka tablet. Kiedy jednak uczniowie wrócili do szkół, do nauki stacjonarnej, dyrektor szkoły zażądał zwrotu użyczonego wcześniej urządzenia. Kiedy wielokrotne próby kontaktu z mężczyzną nie przyniosły pozytywnego rezultatu, ostatecznie do drugiego komisariatu wpłynęło zawiadomienie o popełnionym przez 40-latka przestępstwie.

Funkcjonariusze analizując zebrane informacje szybko ustalili miejsce zamieszkania podejrzanego o przywłaszczenie mienia o wartości ponad 1200 złotych mężczyzny i zatrzymali go w miniony wtorek koło godziny 20:00 przy ul. Armii Krajowej. W toku wykonanych czynności procesowych podejrzany przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. Okazało się, że sprzęt przechowywał w mieszkaniu przy ul. 11 Listopada w Wałbrzychu. Mundurowi odzyskali tablet i niebawem zostanie on przekazany dyrekcji szkoły.

40-letni mężczyzna natomiast stanie teraz przed sądem. Za przywłaszczenie powierzonego mu mienia ruchomego grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek