Autokar wjechał do rowu [Foto]

czwartek, 24.11.2022 09:38 3105 0

Chwila nieuwagi za kierownicą, może mieć swoje poważne konsekwencje w postaci wypadku drogowego, a nawet katastrofy w ruchu lądowym. O tym właśnie przekonał się 59-letni kierowca autobusu, który wracał z ponad trzydzieściorgiem dziećmi z wycieczki szkolnej i wjechał kierowanym przez siebie autobusem do rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało i całe zdarzenie zakończyło się jedynie na chwilowym strachu. Przez kilka godzin występowały jednak utrudnienia na zjeździe ze Szczawna-Zdroju do Strugi. Policjanci dla ruchu kołowego zaplanowali objazd tej drogi.

Praktycznie to już codzienność, kiedy apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie zasad bezpieczeństwa na drogach. Przy niesprzyjającej aurze, a przy tym deszczowej pogodzie, bardzo ważne jest aby być skupionym za kierownicą, bo nawet mały błąd może zakończyć się poważnym zdarzeniem drogowym.

W środę po godzinie 14:00 poruszający się autobusem 59-letni kierowca, w wyniku chwilowej nieuwagi, zjechał na pobocze, a następnie do przydrożnego rowu. W zdarzeniu udział brało trzydzieścioro czworo uczniów oraz czworo nauczycieli, którzy wracali z wycieczki do Sobieszowa. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a zdarzenie można było zakwalifikować jako kolizję drogową.

Przez kilka godzin na odcinku drogi Szczawno-Zdrój – Struga panowały utrudnienia. Potrzebna była pomoc Straży Pożarnej, która na czas akcji wyciągania pojazdu na jezdnię, zapewniła zastępczy autobus dla uczestników zdarzenia. Ostatecznie kierujący otrzymał mandat karny w kwocie 2 tysięcy złotych za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i 10 punktów karnych.

W związku z tym zdarzeniem przypominamy, że każdy kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura, ryzykowne zachowanie oraz niewłaściwe obserwowanie drogi podczas jazdy, mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek