Pięcioro nieletnich zatrzymanych za kradzież portfela z gotówką

piątek, 12.8.2022 09:18 431 0

Przed sądem rodzinnym stanie pięcioro młodych boguszowian, którzy kilka dni temu wykorzystali nieuwagę 48-latki i najpierw dokonali kradzieży portfela ze sporą ilością gotówki, by następnie podzielić się samymi pieniędzmi. Przeprowadzone bezpośrednio po zgłoszeniu czynności pozwoliły na ustalenie sprawców czynu karalnego i zatrzymaniu ich na terenie Boguszowa-Gorc przez miejscowych funkcjonariuszy. Cała piątka to nieletni. Mundurowi ostatecznie odzyskali sporą ilość pieniędzy.

Do zdarzenia miało dojść 5 sierpnia. Pokrzywdzona kobieta sprzątała jedną z klatek schodowych i plecak z wartościowymi rzeczami odłożyła, jak jej się wydawało, w bezpieczne miejsce. Jej nieuwagę wykorzystali jednak nieletni, którzy wyciągnęli portfel z gotówką w kwocie 2 tysięcy złotych, podzielili się pieniędzmi i uciekli.

Policjanci z Boguszowa-Gorc niezwłocznie po zgłoszeniu, które kobieta złożyła na komisariacie w miniony poniedziałek, rozpoczęli ustalanie sprawców kradzieży. Okazało się, że to nastolatkowie – czterech chłopców i jedna dziewczynka. Najstarszy z nich miał 16-lat.

Wszyscy następnego poranka zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania. Policjanci ujawnili w pobliskich krzakach i zabezpieczyli skradziony portfel oraz odzyskali blisko 1400 złotych, które młodzi boguszowianie poukrywali w bieliźnie.

Wszyscy sprawcy czynu karalnego w obecności prawnych opiekunów zostali przesłuchani. Nieletni staną teraz przed sądem rodzinnym, który zadecyduje o ich dalszym losie.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek