Z zazdrości wybił szybę w oknie i ukradł telefon komórkowy. Odpowie przed sądem

sobota, 30.7.2022 12:00 387 0

21-letniego mężczyznę zatrzymali wczoraj policjanci kryminalni Komisariatu Policji I w Wałbrzychu. Zazdrosny o swoją 24-letnią partnerką mieszkaniec naszego miasta, tydzień temu najpierw w nocy wybił w jej mieszkaniu szybę w oknie, a o poranku - kiedy spotkał wałbrzyszankę na ulicy - ukradł kobiecie telefon komórkowy. Straty w obu przypadkach łącznie oszacowane zostały na kwotę blisko 1400 złotych. W toku wykonanych czynności mundurowi odzyskali urządzenie.

21 lipca mężczyzna najpierw w środku nocy rzucił w kierunku balkonu kamieniem, rozbijając szybę w oknie, a o poranku przed sklepem wyrwał kobiecie z ręki telefon komórkowy. Pokrzywdzonej w ciągu kilku kolejnych dni osobiście nie udało się go już odzyskać, postanowiła więc ostatecznie poinformować policjantów o popełnieniu przez mężczyznę obu przestępstw.

W tym momencie mundurowi rozpoczęli pracę nad ustaleniem miejsca pobytu wałbrzyszanina. W czwartek wpadł on w ręce funkcjonariuszy zespołu operacyjno-rozpoznawczego pierwszego komisariatu na terenie Szczawna-Zdroju.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Za uszkodzenie mienia i kradzież podejrzany 21-latek może trafić za kraty więzienia na 5 lat. Mundurowi skradziony telefon odzyskali.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek