18-latek kradł paliwo z pojazdów

sobota, 30.7.2022 10:58 598 0

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 18-latkowi, który w miniony wtorek został zatrzymany przez policjantów kryminalnych pierwszego komisariatu za dokonanie kradzieży z włamaniami do zbiorników paliwa w pojazdach zaparkowanym na terenie nowo budowanej obwodnicy Wałbrzycha. O losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

Do samego zdarzenia doszło w nocy z 28 na 29 czerwca w rejonie ul. Żeromskiego w Wałbrzychu. Mężczyzna, po uprzednim wywierceniu dziur w zbiornikach paliwa dwóch pojazdów ciężarowych, wykradł z nich łącznie 600 litów oleju napędowego, powodując tym samym straty w łącznej wysokości około 5 tysięcy złotych. O tym, że na terenie nowo budowanej obwodnicy był złodziej pracownicy zorientowali się nad ranem i postanowili powiadomić Policję.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu analizując zebrane na miejscu informacje oraz wykonując czynności operacyjne ustalili, że za kradzieżą z włamaniem stoi 18-letni wałbrzyszanin i zatrzymali mężczyznę w miniony wtorek w jednym z mieszkań przy ul. Andersa. Wałbrzyszanin podczas przesłuchania przyznał się do popełnia zarzucanych mu przestępstw i złożył wyjaśnienia.

Podejrzany stanie teraz przed sądem. Za kradzieże z włamaniami może spędzić za kratami więzienia 10 lat.

KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek