Dwóch kierujących pod wpływem alkoholu zatrzymanych

piątek, 29.7.2022 11:13 191 0

Policjanci Posterunku Policji w Mieroszowie oraz ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy kolejno wczoraj i dzisiaj zatrzymali dwóch kierujących, którzy poruszali się pojazdami na „podwójnym gazie”. Jeden z mężczyzn – ten jadący rowerem - miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Przypominamy, że za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Nietrzeźwi rowerzyści muszą się liczyć z grzywną 2,5 tysiąca złotych.

Pierwszy z kierujących – rowerzysta - trafił w ręce policjantów z Mieroszowa na ul. Górniczej w Czarnym Borze 27 lipca po godzinie 20:00. 23-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego miał w organizmie 1,37 promila alkoholu. Mężczyzna za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym ostatecznie otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych.

Dzisiaj przed godziną 8:00 funkcjonariusze ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy sprawdzali natomiast stan trzeźwości kierujących na ul. Gwarków w Wałbrzychu. To właśnie tam zatrzymali do kontroli drogowej 67-letniego kierującego samochodem osobowym. Mieszkaniec Wałbrzycha również był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u niego blisko 0,5 promila tej substancji w organizmie, dlatego też w trakcie czynności policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek