Trzy zatrzymane osoby odpowiedzą za kradzieże sklepowe

wtorek, 26.7.2022 12:47 141 0

Troje złodziei, uchwyconych przez czujnych pracowników ochrony dwóch różnych obiektów handlowych na kradzieżach, zostało ostatecznie zatrzymanych w minioną sobotę przez dzielnicowych pierwszego komisariatu. Dwoje 22-letnich mieszkańców Świdnicy nie płacąc za zakupy próbowało wynieść markowe perfumy, a 31-letni wałbrzyszanin telefon komórkowy.

23 lipca po godzinie 11:00 policjanci dzielnicowi pierwszego komisariatu otrzymali informację o ujęciu przez pracowników ochrony placówki handlowej przy ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu dwoje 22-latków, którzy działając wspólnie próbowali wynieść ze sklepu perfumy oraz test ciążowy o łącznej wartości ponad 650 złotych, nie płacąc za zakupy. Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci przyjechali na miejsce i zatrzymali podejrzanych. Mieszkańcy Świdnicy w trakcie czynności procesowych przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu. Towar w stanie nienaruszonym wrócił na półki sklepowe. O losie obojga podejrzanych zadecyduje teraz sąd. Za popełnione przestępstwo podejrzani mogą trafić za kraty więzienia na 5 lat.

Kilka godzin później – około godziny 16:00 - kolejni funkcjonariusze tej jednostki otrzymali informację, że w placówce handlowej przy ul. Kusocińskiego pracownicy ochrony ujęli na kradzieży 31-letniego mężczyznę. Sprawca, tym razem po wyłamaniu zabezpieczenia w postaci sejfera, z półki sklepowej zabrał telefon komórkowy o wartości blisko 600 złotych. Funckjonariusze odwiedzili dzielnicę Piaskowa Góra i zatrzymali tam podejrzanego. I w tym przypadku towar został odzyskany. Wałbrzyszanin usłyszał natomiast zarzut kradzieży z włamaniem. Podczas przesłuchania również przyznał się do winy. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMp w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek