Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej. Dodatkowo znajdował się pod ich wpływem

piątek, 22.7.2022 14:25 187 0

Patrol prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymał w środę późnym wieczorem do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. Okazało się, że wałbrzyszanin posiadał przy sobie narkotyki. 34-latek ukrywał w wierzchniej odzieży marihuanę. Podczas wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że podejrzany prowadził pojazd również pod wpływem tych środków odurzających.

Zainteresowanie wałbrzyskich policjantów 20 lipca przed godziną 22:00 wzbudził jadący ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu samochód osobowy. Podczas kontroli policjanci zauważyli, że znajdujący się wewnątrz pojazdu mężczyzna dziwnie się zachowuje. Mogło to świadczyć o tym, że znajduje się wpływem narkotyków lub takie środki zabronione posiada przy sobie.

Podczas dalszych czynności kontrolnych podejrzenia te potwierdziły się. Kierujący 34-latek miał w kieszeni spodni papierowe zawiniątko z marihuaną. Sam przyznał policjantom, że znajduje się także pod jej wpływem. W związku z tym noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań. Funckjonariusze odebrali mu prawo jazdy. Wcześniej w placówce medycznej zlecili pobranie krwi od wałbrzyszanina, celem potwierdzenia procesowego faktu kierowania przez niego samochodem po narkotykach.

34-latek odpowie teraz przed sądem za posiadanie narkotyków, a także za jazdę pod ich wpływem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek