Kolejnych ośmiu nietrzeźwych kierujących zatrzymanych

wtorek, 19.7.2022 09:20 130 0

Funkcjonariusze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego tylko od minionego weekendu zatrzymali na ulicach Wałbrzycha oraz regionu łącznie ośmiu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Trzech mężczyzn kierowało samochodami, czterech hulajnogami elektrycznymi, a kolejny rowerem. Niechlubni rekordziści i tym razem wydmuchali ponad 2 promile alkoholu.

W piątek przed północą dzielnicowi Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach postanowili sprawdzić stan trzeźwości kierującego samochodem osobowym na ul. Kamiennogórskiej w Czarnym Borze. Mężczyzna był pijany. Wykonane badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 38-letni mieszkaniec Borówna miał 1,05 promila tej substancji w organizmie. W jego przypadku zakończyło się na zatrzymanym prawie jazdy i skierowaniu sprawy do sądu.

W niedzielę po godzinie drugiej w nocy funkcjonariusze zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy zauważyli jadącego ulicą Andersa w Wałbrzychu na hulajnodze elektrycznej młodego mężczyznę. Postanowili sprawdzić i jego stan trzeźwości. Okazało się, że mieszkaniec powiatu świdnickiego również był pijany. 23-latek wydmuchał 0,92 promila alkoholu w organizmie. Ostatecznie otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych i na hulajnodze dalej nie pojechał.

W niedzielę po godzinie 8:00 tym razem funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali stan trzeźwości mężczyzny kierującego samochodem osobowym. 42-latek z Krotoszyna również był nietrzeźwy. Miał 0,65 promila alkoholu we krwi, przez co pożegnał się na dłuższy czas z prawem jazdy. Policjanci sporządzili więc dokumentację, która trafi teraz do sądu.

Niedzielne popołudnie to dwóch zatrzymanych nietrzeźwych kierujących hulajnogami. Najpierw – po godzinie 13:00 – w ręce kolejnych policjantów ruchu drogowego wpadł 29-latek, który wydmuchał 0,79 promila alkoholu, a po godzinie 15:00 następni funkcjonariusze „drogówki” sprawdzili stan trzeźwości 39-latka. W tym przypadku mężczyzna miał aż 1,94 promila alkoholu w organizmie. Obaj wałbrzyszanie otrzymali karę pieniężną w kwocie 2,5 tysiąca złotych i również ich przygoda z jednośladami dobiegła w tym momencie końca.

Kolejny z mężczyzn znajdujących się pod wpływem alkoholu wpadł w ręce funkcjonariuszy Posterunku Policji w Mieroszowie wczoraj około godziny 16:30 w Boguszowie-Gorcach na ul. Górniczej. 46-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego podczas jazdy rowerem miał w wydychanym powietrzu 2,06 promila tej substancji w organizmie. Otrzymał grzywnę w postaci 2,5 tysiąca złotych i również do domu wrócił pieszo.

Do kolejnej kontroli doszło dzisiaj po północy. 42-latek jadący hulajnogą legitymowany był na ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu przez policjantów prewencji pierwszego komisariatu. Badanie wykazało w jego organizmie 2,36 promila alkoholu, dlatego wałbrzyszanin do domu nie wrócił już jednośladem. Ostatecznie otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych.

W poniedziałek po godzinie 10:00 w ręce funkcjonariuszy prewencji wałbrzyskiej komendy na ul. Pocztowej w Wałbrzychu wpadł 32-latek kierujący po użyciu alkoholu samochodem dostawczym. W przypadku tego mężczyzny na wyświetlaczu urządzenia pojawiło się 0,26 promila alkoholu w organizmie. W jego przypadku interwencja zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, kierujący hulajnogami - tak jak rowerzyści - natomiast z wysoką grzywną, a w przypadku sporządzenia wniosku o ukaranie nawet zakazem kierowania pojazdami.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek