Trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymanych

środa, 13.7.2022 12:22 162 0

Policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy oraz funkcjonariusze z Boguszowa-Gorc tylko w ciągu ostatnich godzin zatrzymali kolejnych trzech nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekordzista tym razem miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Przypominamy, że za jazdę pojazdami mechanicznymi pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Pierwszy z kierujących jadący samochodem osobowym trafił w ręce policjantów ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy na ul. Skarżyskiej w Wałbrzychu wczoraj po godzinie trzeciej w nocy. 57-letni mieszkaniec tego miasta miał w organizmie ponad 1,58 promila alkoholu. Podczas czynności funkcjonariusze odebrali mężczyźnie prawo jazdy.

Blisko trzy godziny później funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach na ul. Reymonta w tej miejscowości zatrzymali do kontroli drogowej 45-letniego mieszkańca Grzmiącej. Mężczyzna również znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u niego 0,55 promila alkoholu. I on utracił podczas prowadzonych czynności uprawnienia do kierowania pojazdami.

Trzeci z nietrzeźwych kierujących trafił ponownie w ręce policjantów ruchu drogowego, kiedy jechał swoim samochodem osobowym ul. Andersa w Wałbrzychu. Zatrzymany dzisiaj przed godziną pierwszą w nocy mieszkaniec Strzegomia miał 0,83 promila alkoholu w organizmie i również pożegnał się z prawem jazdy.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek