Zatrzymany na gorącym uczynku włamania do mieszkania

piątek, 1.7.2022 11:04 190 0

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 22-latka na gorącym uczynku włamania do mieszkania, skąd zabrał bojer elektryczny. Śledczy powiązali mężczyznę z jeszcze innym przestępstwem, do którego doszło również na terenie Wałbrzycha. Wtedy to łupem włamywacza padł rower o wartości 800 złotych. Zatrzymanemu grozi teraz kara nawet do 10 lat więzienia.

29 czerwca tuż po godzinie 07:00 dyżurny Komisariatu Policji II w Wałbrzychu otrzymał zgłoszenie o włamaniu do mieszkania przy ul. Sienkiewicza w Wałbrzychu. Interweniujący na miejscu policjanci na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę, który po uprzednim wykręceniu kątowników zabezpieczających drzwi dostał się do mieszkania i ukradł z niego bojler elektryczny o wartości 300 zł. Policjanci zatrzymali wałbrzyszanina w chwili wynoszenia łupu z budynku.

Kryminalni z „dwójki” zajmujący się tą sprawą ustalili, że mężczyzna odpowiedzialny jest również za inne włamanie, do którego doszło w nocy z 25 na 26 czerwca br na ul. Chopina w Wałbrzychu. Sprawca pokonał metalowe zabezpieczenie i z piwnicy zabrał rower o wartości 800 złotych.

Mieszkaniec Wałbrzycha usłyszał już zarzuty w tych sprawach, do których się przyznał. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek