Kolejny weekend pod znakiem działań "Trzeźwość"

sobota, 4.12.2021 12:17 387 0

Wałbrzyscy policjanci kolejny raz przypominają, że nie ma przyzwolenia na jazdę pod wpływem alkoholu. Częste zdarzenia z naszego miasta i regionu oraz ilość zatrzymywanych nietrzeźwych kierujących, po raz kolejny potwierdzają, że działania prewencyjno-kontrolne prowadzone przez funkcjonariuszy mają swoje realne uzasadnienie. Dlatego też zapowiadamy, że kolejny już raz przez cały weekend patrole ruchu drogowego w wybranych miejscach Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego kontrolować będą właśnie stan trzeźwości zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.

Przypominany, że akcje „Trzeźwy poranek”, „Trzeźwy wieczór”, „Alkohol i narkotyki”, „Niebezpieczne promile”, czy też „Trzeźwy kierowca” mają na celu wyeliminowanie zagrożeń związanych z jazdą przez nieodpowiedzialnych kierowców w stanie nietrzeźwości. Wałbrzyscy policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby nie wsiadali za kierownicę swoich pojazdów, jeżeli wcześniej spożywali alkohol.

Pamiętajmy oczywiście również o konsekwencjach wsiadania po alkoholu za kierownicę pojazdu:

  • jeżeli podczas policyjnej kontroli drogowej badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykaże pomiędzy 0,2, a 0,5 promila, kierujący znajduje się w stanie po spożyciu i jest to wykroczenie zagrożone karą grzywny do 5 tys. zł lub aresztem do 14 dni, a także zakazem prowadzenia pojazdów,
  • jeżeli stężenie alkoholu alkoholu w organizmie będzie wyższe niż 0,5 promila, to mamy do czynienia ze stanem nietrzeźwości, a przy tym przestępstwem, za które grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakazu prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna,
  • jeżeli kierujący prowadzi pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości będąc wcześniej prawomocnie skazanym za takie samo przestępstwo lub w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, wówczas kara pozbawienia wolności może wynieść nawet do lat 5.

Źródło: KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek