Wałbrzyski policjant rozmawiał z dziećmi o bezpieczeństwie i o numerze alarmowym 112

czwartek, 25.11.2021 10:09 290 0

Policjant prewencji kryminalnej wałbrzyskiej komendy we wtorek odwiedził uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu. Funkcjonariusz rozmawiał z najmłodszymi z klas pierwszych oraz drugich o bezpieczeństwie w domu, szkole i podczas zabaw na powietrzu. Omówił także zagadnienia dotyczące ruchu drogowego oraz opowiedział jak dokonać zgłoszenia na numer alarmowy 112.

Wałbrzyscy policjanci każdego dnia działają profilaktycznie, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa mieszkańców. Dlatego też 23 listopada mundurowy z wałbrzyskiej prewencji spotkał się z uczniami klas pierwszych i drugich z "piętnastki" na Piaskowej Górze. Dzieci wysłuchały pogadanki o tym jak być bezpiecznym, gdy dorosłych nie ma w domu, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, a także jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych. Funkcjonariusz zorganizował także zajęcia praktyczne w tym zakresie.

Dodatkowo policjant przypomniał, w jaki sposób należy korzystać z numeru alarmowego 112. Chociaż większość dzieci znała procedury, funkcjonariusz przypomniał co powinno znaleźć się w zgłoszeniu, aby dyspozytor jak najszybciej mógł wysłać na miejsce służby ratunkowe. Najmłodsi byli bardzo dobrze przygotowani do spotkania z funkcjonariuszem i podali wiele przykładów, z którymi mogliby się zwrócić się o pomoc przy wykorzystaniu numeru alarmowego Centrum Powiadamiana Ratunkowego.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek