Wałbrzyski policjant był jedną z osób, która udzielała pierwszej pomocy rannym w wypadku drogowym na autostradzie A1

środa, 24.11.2021 09:38 224 0

Poważny wypadek i to w centralnej części Polski, a wśród osób udzielających pierwszej pomocy przedmedycznej policjant prewencji wałbrzyskiej komendy, który akurat w tym czasie prywatnym samochodem autostradą A1 wracał do miejsca zamieszkania. Funkcjonariusz zachował zimną krew i wraz z innymi osobami, do czasu przybycia służb ratowniczych nadzorował czynności życiowe poszkodowanych osób. W przypadku tak poważnego wypadku drogowego, jaki miał miejsce w województwie łódzkim, zawsze cenna jest każda sekunda.

Mł. asp. Marcel Tereszkiewicz – pełniący na co dzień służbę w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu - w minioną niedzielę przed godziną 16:00 jechał prywatnym samochodem autostradą A1 w kierunku Katowic. Kilka kilometrów przed węzłem Łódź Północ zauważył stojący na poboczu rozbity samochód osobowy. Funkcjonariusz widząc, że doszło do poważnego w skutkach wypadku najpierw zadbał o swoje bezpieczeństwo, a następnie przystąpił do udzielania pierwszej pomocy wspólnie z innymi osobami – a był wśród nich również ratownik medyczny.

Wałbrzyskiemu policjantowi wraz z kolejną osobą udało się odblokować zakleszczone drzwi pierwszego z samochodów osobowych, w którym znajdowała się poszkodowana kobieta, co ułatwiło udzielenie jej pierwszej pomocy. 56-latka posiadała ranę głowy, ale na szczęście była przytomna. Nie pamiętała kompletnie co się stało.

Na miejscu już po kilku minutach zdarzenia zjawili się będący w tym dniu na służbie policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni, którzy udzielili poszkodowanym w wypadku profesjonalnej pomocy medycznej. Chwilowo jedna nitka autostrady była zablokowana, z uwagi na to, że na jezdni lądować musiał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek