Weekend w Teatrze Lalek

wtorek, 23.11.2021 09:55 215 0

W weekend 27 – 28 listopada zapraszamy do wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora nie tylko dzieci, ale i widzów dorosłych. W sobotę zobaczymy DZIEŃ OSIEMDZIESIĄTY PIĄTY, natomiast w niedzielę – ATLAS NIEBA.

Spektakl pt. DZIEŃ OSIEMDZIESIĄTY PIATY na podstawie opowiadania Ernesta Hemingwaya pt. STARY CZŁOWIEK I MORZE adresowany jest do młodzieży oraz widzów dorosłych. Reżyserka – Aga Błaszczak –  bazując na oryginalności opowieści o samotności, heroicznym oddaniu sprawie i wielkiej wytrwałości w dążeniu do celu, opowiada nową historię, która rozgrywa się „gdzieś obok nas”. Główny bohater przedstawienia nie mieszka w kubańskiej wiosce, jak u Hemingwaya lecz przebywa w szpitalu. Zapomniany przez rodzinę i najbliższych przyjaciół wyrusza w swój ostatni rejs, w którym towarzyszy mu młody pielęgniarz. Spektakl dedykowany jest młodzieży oraz widzom dorosłym.

ATLAS NIEBA w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego, to druga ze spektaklowych propozycji na nadchodzący weekend. W ATLASIE… odnajdziemy historię sześcioletniej Stelli, która wyrusza w kosmiczną podróż w poszukiwaniu zaginionej Mamy. Dziewczynka odwiedza Księżyc i ląduje na powierzchni Marsa oraz spotyka zapomnianych bohaterów ludzkości. Podróż do krańców Układu Słonecznego pozwala jej poznać swoje pragnienia, wagę prawdziwej przyjaźni i tęsknoty za najbliższymi. Przedstawienie adresowane jest do dzieci w wieku 6+

 

DZIEŃ OSIEMDZIESIĄTY PIĄTY
27.11/ sobota/ 18:00/ Duża Scena

Adaptacja i reżyseria: Aga Błaszczak
Scenografia: Joanna Kubik
Muzyka:  Paweł Rychert
Projekcje:  Wojciech Broszczak
Reżyseria światła:  Filip Niżyński
Obsada: Paweł Kuźma, Filip Niżyński (muzyka na żywo) 

ATLAS NIEBA
28.11/ niedziela/ 12:30/ Duża Scena

Reżyseria:  Tomasz Kaczorowski
Scenariusz: Aleksandra Zielińska
Muzyka:  Tomasz Kaczorowski
Obsada: Rafał Gorczyca, Joanna Jakacka-Majka, Filip Niżyński, Paweł Kuźma, Marta Kaczmarczyk


BILETY 20 zł (normalny)/ 18 zł (ulgowy dla dzieci do 12. roku życia)
KASA BILETOWA czynna w soboty i niedziele godzinę przed rozpoczęciem spektaklu/ tel: 74 666 73 41.
KUP BILET ON-LINE bilety.teatrlalek.walbrzych.pl
TEATR LALKI I AKTORA W WAŁBRZYCHU ul. Jana Brzechwy 16, 58-300 Wałbrzych

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek