[FOTO] Obchody Święta Niepodległości w Boguszowie-Gorce

piątek, 12.11.2021 22:11 493 0

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się jeszcze przed 11 listopada. Dwa dni wcześniej uczniowie szkół z naszego miasta wzięli udział we wspólnym spotkaniu pn. „Uczniowie o niepodległości”. Była to doskonała okazja nie tylko do świętowania oraz pogłębienia swojej wiedzy historycznej, ale także do spotkania z koleżankami i kolegami z innych szkół.

W pierwszej kolejności dyrektorzy wręczyli nagrody laureatom konkursu plastycznego „Niepodległość oczami dziecka”. Następnie w obecności wszystkich zgromadzonych drużyny z poszczególnych szkół rozegrały między sobą Turniej wiedzy historycznej. Wszystkich jego uczestników nagrodziła burmistrz Boguszowa-Gorc Sylwia Dąbrowska. W końcowej części spotkania na scenie widowiskowej uczniowie zaprezentowali piosenki patriotyczne.W dniu 11 listopada obchody 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w intencji ojczyzny w Kościele pw. Świętej Trójcy. Homilię wygłosił biskup senior diecezji świdnickiej Ignacy Dec. Podczas mszy do kościoła zostały wprowadzone relikwie Prymasa Tysiąclecia, kard. Stefana Wyszyńskiego. W uroczystości licznie uczestniczyli mieszkańcy miasta, a także przedstawiciele władz samorządowych, jednostek organizacyjnych, radni Rady Miejskiej w Boguszowie-Gorcach, przedstawiciele i ochotnicy z OSP Boguszów oraz OSP Gorce, górnicy oraz dzieci i nauczyciele ze szkół. Po zakończonej mszy złożono kwiaty pod pomnikiem sportowca i bohatera wojennego Rajmunda Niwińskiego.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości zakończył koncert w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej - Centrum Kultury w wykonaniu artystów z Wrocławia. Andrzej Jankiewicz (tenor), Mirosław Owczarek (baryton) oraz Krzysztof Wojcieszyn (na pianinie) wprowadzili publiczność w niezwykły nastrój prezentując utwory należące do kanonu pieśni czasów tworzenia się nowej Polski. W czasie koncertu swoją obecnością zaszczycił nas Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko.

Źródło: boguszow-gorce.eu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek