V Biennale Mistrzów Ceramiki im. B. Wolanina - "Sny w ogrodzie"

poniedziałek, 11.10.2021 11:21 222 0

Zapraszamy na wyjątkową wystawę prac Anny Malickiej-Zamorskiej pt. "Sny w ogrodzie" w ramach piątej, jubileuszowej edycji wielkiego święta artystów ceramików i miłośników sztuki współczesnej, jakim jest Biennale Mistrzów Ceramiki im. Bronisław Wolanina.
Założeniem Biennale jest zaprezentowanie muzealnej publiczności twórczości najwybitniejszych polskich artystów ceramików. W tym roku główną bohaterką Biennale jest Anna Malicka-Zamorska, Artystka, której nie trzeba przedstawiać nikomu, kto choć trochę interesuje się sztuką współczesną. Jest to postać światowego formatu, której prace znajdują się w kolekcjach muzeów na czterech kontynentach, wielokrotnie nagradzana w bardzo prestiżowych konkursach. Artystka, która również w pamięci i sercach wałbrzyszan zapisała się jako niestrudzona inicjatorka i organizatorka wyjątkowych plenerów ceramicznych i Międzynarodowych Sympozjów Ceramicznych „Porcelana Inaczej”, dzięki którym na przestrzeni trzydziestu lat Wałbrzych, miasto „białego złota”, przyciągało do siebie najwybitniejszych artystów ze świata ceramiki artystycznej i zaistniało na międzynarodowej ceramicznej mapie świata.
W tym roku Rada Miejska Wałbrzycha z inicjatywy Muzeum uhonorowała Annę Malicką-Zamorską tytułem Zasłużonej dla Miasta Wałbrzycha.

Wystawa potrwa do 15 lutego 2022.
Można ją zwiedzać codziennie w godzinach otwarcia Muzeum Porcelany.

źródło: wydarzenie na FB

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek