„Aktywni Razem” w Jedlinie-Zdroju

poniedziałek, 7.6.2021 11:43 523 0

Dzieci uczęszczające do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Niepublicznego Przedszkola w Jedlinie-Zdroju zostały objęte programem profilaktycznym „Aktywni Razem.” Poprzez dzieci chcemy również dotrzeć do ich opiekunów i wesprzeć rodziny zmagające się ze skutkami wielomiesięcznej izolacji spowodowanej pandemią.

W projekcie bierze udział ponad 450 dzieci, podzielonych na różne grupy wiekowe.  W poszczególnych grupach występują różne problemy i w związku z tym inne sposoby radzenia sobie z ich skutkami, stąd taki podział. Poszczególne działania łączy jednak idea wspólnego spędzania czasu w sposób aktywny.

Początek realizacji projektu przypadł na ostatnie dni maja. Wszyscy uczestnicy otrzymali vouchery uprawniające do korzystania z atrakcji Parku Aktywności „Czarodziejska Góra”. Co ważne, korzystanie z tras linowych przez dzieci wymaga zgody dorosłego opiekuna, a to oznacza, że trzeba się tam wybrać razem. Dodatkowo w dzień dziecka odbyły się wspólne zabawy z animatorami na terenie kompleksu Active Jedlina, przy ul. Kłodzkiej. Vouchery uprawniają również do darmowego udziału w zajęciach kulturalno-rekreacyjnych, które zostaną zorganizowane w sierpniu. W planach są między innymi wycieczki, wspólne ogniska, nauka tańca czy udział w grach strategicznych.

- W ten sposób promujemy zdrowy styl życia i integralność rodzin, co jest jednym z zadań gminy wynikających z ustawy o wychowaniu w trzeźwości. W obecnych czasach, które wymuszają na nas bardzo szybkie tempo życia prowadzące do stresów, warto poświęcić choć kilka chwil na to, żeby zadbać o siebie i najbliższych. Dane po pandemii są rzeczywiście zatrważające, zauważalny jest wzrost niezdrowych nawyków i różnych patologii w rodzinach. Częściej dochodzi do nadużywania alkoholu i przemocy domowej.

Projekt został sfinansowany ze środków własnych gminy Jedlina-Zdrój w ramach z gminnego programu rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii.

źródło: UM Jedlina-Zdrój

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek