Poznaj mechanizmy społeczne, które kształtują nas TU i TERAZ

wtorek, 25.5.2021 10:52 575 0

Nowe zaktualizowane i poszerzone wydanie kultowego podręcznika Prof. dr hab. Piotr Sztompka Socjologia. Wykłady o społeczeństwie

Premiera 2 czerwca  

Najlepszy podręcznik do socjologii w najnowszym wydaniu!

Profesor Piotr Sztompka oddaje w ręce czytelników nowe, poszerzone i zaktualizowane wydanie największego bestsellera akademickiego w Polsce, wzbogacone o kolejne treści i fotografie.
Podręcznik obejmuje całokształt problematyki socjologicznej od najprostszych kontaktów międzyludzkich aż po najbardziej złożone struktury i procesy zachodzące w społeczeństwie globalnym.

Jak pisze sam autor w przedmowie:
Czytelnicy nie znajdą tu statystyk, wyników sondaży, wykresów czy tabelek z danymi. Są inne podręczniki socjologii, gdzie takich elementów jest w bród. W epoce internetu bardzo łatwo też wszystko to odszukać w sieci. Natomiast nie znajdzie się tam narzędzi do porządkowania i rozumienia tych faktów: modeli i teorii, a także szczególnego socjologicznego języka pozwalającego fakty nazwać, mówić o nich i myśleć socjologicznie.
Moim celem jest właśnie nauczenie studentów tego języka, a także szczególnej wyobraźni teoretycznej pozwalającej lepiej orientować się w otaczającym świecie społecznym i wyraźniej widzieć własne w nim miejsce i szanse życiowe.

Lektura obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych problematyką życia społecznego, a zwłaszcza dla studentów socjologii i innych nauk społecznych, ekonomicznych czy humanistycznych.

Piotr Sztompka jest profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego i wykładowcą w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera, członkiem rzeczywistym PAN i PAU. Wykładał na uczelniach zagranicznych na czterech kontynentach. Jego prace ukazały się w czternastu językach. W latach 2002-2006 pełnił prestiżową funkcję prezydenta Międzynarodowego Stowarzyszenia Socjologicznego (ISA). Za dwie książki wydane przez Znak - Socjologia. Analiza społeczeństwa (2002, 2012) i Socjologia zmian społecznych (2005) - zdobył najwyższe polskie wyróżnienie naukowe: Nagrodę Fundacji na rzecz Nauki Polskiej zwaną ,,polskim Noblem''. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek