Mikrobiom skóry - czym jest i jak go pielęgnować?

wtorek, 30.3.2021 11:38 412 0

"Ludziom się wydaje, że znają swoją skórę, ale prawdziwymi specjalistkami jesteśmy my, bakterie. To my przemierzamy skórę wzdłuż, wszerz i w głąb. Badamy ją i stymulujemy. Potrafimy wśliznąć się wszędzie: wędrujemy po włosach prawie do samego korzenia, zaglądamy do gruczołów – prawdziwych maleńkich grot łojowych, potowych i różnych innych. W rzeczywistości cała możliwa do zasiedlenia powierzchnia skóry wynosi zapewne około dwudziestu pięciu metrów kwadratowych! I kto tu jest specjalistą od skóry?" (fragment wstępu do książki Mikrobiom skóry Alain Géloën, Alexandra Raillan, tłum. Aleksandra Weksej)

Skóra jest domem dla milionów dobroczynnych mikroorganizmów, które pomagają zachować jej zdrowie, młodość i naturalną barierę ochronną. W codziennej pielęgnacji łatwo zapomnieć, jak dbać o swój unikalny mikrobiom.

Im zdrowszy mikrobiom skóry, tym piękniejsza, zdrowsza i lepiej nawilżona cera.

W dobie zanieczyszczeń i średniej jakości produktów ta pielęgnacja jest szczególnie ważna. Ten francuski poradnik pomoże w pozbyciu się z kosmetyczki parabenów, SLS-ów i produktów ropopochodnych.

Z tej książki można się dowiedzieć  m.in.

  • jak działa mikrobiom i jak o niego dbać,
  • czym jest kosmebiotyka i co może zaoferować,
  • które olejki eteryczne pomogą uleczyć skórę,
  • czym są postbiotyki i jak stosować je z pożytkiem dla swojej cery. 


Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek