Pasażer samochodu osobowego zatrzymany z narkotykami

czwartek, 21.1.2021 10:25 277 0

Policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy w minioną niedzielę przed północą zwrócili uwagę na trzech młodych mężczyzn jadących samochodem osobowym przez Boguszów-Gorce. Mieli podejrzenie, iż mogą oni posiadać przy sobie narkotyki. W trakcie czynności okazało się, że u jednego z pasażerów – 20-latka - funkcjonariusze ujawnili środki odurzające w postaci marihuany. W toku wykonanych dalszych czynności operacyjnych policjanci z Boguszowa-Gorc zatrzymali także 23-latka, który od dłuższego czasu nabywał tego rodzaju narkotyki od podejrzanego.

Do zdarzenia doszło na ul. Krakowskiej 17 stycznia około godziny 23:50. Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy oraz wylegitymowali trzech jadących w nim mężczyzn. Kierujący nie miał niczego na sumieniu, ale funkcjonariusze zauważyli, że jeden z pasażerów pojazdu dziwnie się zachowuje. Okazało się, że miał przy sobie dwa woreczki foliowe z zawartością środków odurzających w postaci marihuany. Można było z nich wykonać około 180 porcji handlowych tych narkotyków. Policjanci zabezpieczyli również znalezioną przy młodym mieszkańcu Boguszowa-Gorc podręczną wagę elektroniczną oraz telefon komórkowy.

W toku wykonanych dalszych czynności przeprowadzonych przez miejscowych już funkcjonariuszy w ich ręce wpadł również 23-latek, który w poprzednim roku 24-krotnie zakupił od zatrzymanego 20-latka narkotyki w postaci marihuany.

Głównemu podejrzanemu za posiadanie znacznej ilości narkotyków i handel nimi grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu zastosowała w stosunku do 20-latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego w kwocie 3 tysięcy złotych. 23-letni mężczyzna nabywający narkotyki wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii może trafić za kraty więzienia na 3 lata.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek