Gracze. Flis vs Świeciak w Teatrze Dramatycznym

środa, 23.9.2020 10:04 492 0

23.09.2020-29.09.2020

FLIS CONTRA ŚWIEŚCIAK / GRACZE
CZYLI MAM TALENT / IDOL / BIG BROTHER / TANIEC Z GWIAZDAMI I…
TEATRALNY PUDELEK W SZANIAWSKIM

Mateusz Flis; fot. Tobiasz Papuczys

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaprasza na wyjątkową, świeżą formę artystyczną, dzięki której nasi Widzowie będą mogli zobaczyć aktorów młodego pokolenia – Mateusza Flisa i Wojtka Świeściaka – w zupełnie innych rolach. Zapraszamy na czułe i lekkie spotkanie z naszymi aktorami, jeżeli jesteście ciekawi dalszych losów postaci, które odgrywali w naszym teatrze – Wojtek rolę Jakuba z TERAZ KAŻDY… Mateusz rolę Kołopuka z BABY-DZIWO! Jeśli chcecie poznać tajniki pokera, szachów i ping ponga – to GRACZE są właśnie dla Was! Taniec, śpiew i plotki – a wszystko w jednym wydarzeniu, które cyklicznie wejdzie do naszego repertuaru.

Przychodźcie już w sobotę (26.09.2020) i niedzielę (27.09.2020) o 18:00 na Dużą Scenę – a dowiecie się kto wygra te bitwę na głosy!

Bilety możecie dostać tutaj: https://bilety.teatr.walbrzych.pl/

108 KOSTEK CUKRU

W piątek (25.09.2020), sobotę (26.09.2020) i niedzielę (27.09.2020) na Scenę Kameralną Szaniawskiego powraca uwielbiany przez widzów spektakl Agaty Puszcz!

108 KOSTEK CUKRU to opowieść o dwóch kobietach o tym samym imieniu. Współczesna Irena Sierakowska i Irena Sierakowska, która zginęła w Powstaniu Warszawskim, są ze sobą spokrewnione, ale nigdy się nie poznały. Mimo to wiele je łączy, o wiele więcej niż tylko imię.

Są miejsca na mapie Warszawy, do których Współczesna Irena boi się chodzić, bo wpada tam w stany paniki. Są też czasami miejsca na ciele Współczesnej Ireny – dziwne wysypki i plamy, które uaktywniają się nagle, a po kilku godzinach znikają.

Bohaterka jest pewna, że mieszka w niej coś, co potrzebuje nazwania – rozpoczyna więc poszukiwania. Szuka tak długo, aż wpada na trop – małe pudełko z pamiątkami, pudełko pamięci. W nim zaś odnajduje częściowo zwęglony pamiętnik pisany przez Irenę Sierakowską w sierpniu 1944 r.

Zainteresowanym polecamy wirtualną konferencję na temat spektaklu: 

Tekst: Zuzanna Bojda
Na podstawie powstańczego pamiętnika Ireny Sierakowskiej

Reżyseria: Agata Puszcz
Scenografia i kostiumy: Karolina Mazur
Muzyka: Krzysztof Kaliski
Video: Przemysław Jeżmirski
Zdjęcia: Tobiasz Papuczys
Lekcje stepowania: Dariusz Dudzik
Inspicjent: Anna Solarek
Występuje: Irena Sierakowska

SZANIAWSKI.FM

W piątek (25.09.2020) odbędzie się premiera online 6. odcinka z serii SZANIAWSKI.FM!

Tym razem słuchacze teatralnego podcastu będą mogli poznać TOP 3 ulubionych utworów jednej z naszych najbardziej umuzykalnionych aktorek – Joanny Łaganowskiej! Artystka opowie o zespole swojego brata i zaprezentuje jego kawałek, a do udziału w tworzeniu audycji zaprosiła swoją mamę – Elżbietą Łaganowską, dyrektorkę Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu! Joasia podzieli się też swoją fascynacją muzyką i postacią Whitney Houston i porozmawia o tym z Dorotą Kowalkowską.

Wszystkich opublikowanych do tej pory podcastów możecie posłuchać tutaj: https://teatr.walbrzych.pl/szaniawski-fm/

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek