komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

poniedziałek, 24 czerwca 2019

Jana, Danuty

Chcieli wyłudzić pożyczki. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku

wtorek, 23.4.2019 09:44 , komentarze: 0 , odsłony: 166
kategorie artykułu:

W wyniku działań operacyjnych wałbrzyscy policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali na gorącym uczynku przestępstw dwoje mieszkańców Wałbrzycha, którzy w zeszłym tygodniu próbowali doprowadzić do niekorzystnego rozporządzania mieniem pracowników placówki bankowej mającej swoją siedzibę w centrum Wałbrzycha. 18-latce za oszustwo grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 8. 35-latek może spędzić za kratami więzienia 12 lat, gdyż działał w warunkach powrotu do przestępstwa.

Obie osoby zostały zatrzymane w siedzibie banku. W poprzedni poniedziałek w ręce wałbrzyskich funkcjonariuszy wpadła 18-latka, która podczas składania wniosku pożyczkowego przedłożyła sfałszowaną umowę z rzekomym pracodawcą. Dzień później policjanci udowodnili podobny sposób działania innemu wałbrzyszaninowi - 35-latkowi. Mężczyzna przekazał pracownikowi banku zaświadczenie, w którym zawarta była nieprawdziwa informacja co do jego zatrudnienia i wysokości osiąganych zarobków.

Podejrzani przyznali się do winy. Przed sądem odpowiedzą za usiłowanie oszustwa oraz używanie podrobionych dokumentów. Młodej kobiecie grozi 8 lat pozbawienia wolności, a mężczyźnie w związku z tym, iż dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy 12 lat. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu dodatkowo zastosował w stosunku do 35-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKUP AUT
SKUP AUT
Praca na GoWork
Praca na GoWork
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki